27 iulie 2022 - 28 iulie 2022
Piața Victoriei

Flashmob. Horă populară

Centrul de Cultură și Artă al Județului Timiș invită iubitorii folclorului la o serie de evenimente de tip flashmob dedicate Zilei Județului Timiș, organizate în spații publice prin care comunitatea locală este invitată să ia parte activ la viața culturală a orașului prin intermediul dansurilor tradiționale din arealul folcloric al județului Timiș.

De asemenea, în Piața Victorie, în 27 și 28 iulie, de la ora 18:00, timișenii sunt invitați să se prindă în horă împreună cu dansatorii Ansamblului Profesionist Banatul, îndrumați de maeștrii Brândușa și Nicolae Stănescu.  Cunoscutul prezentator TV Dan Liuț va bate duba în givan dulce, mândru și curat bănățean.

• Organizer Name: Centrul de Cultură și Artă al Județului Timiș
Anterior Moment festiv. Schimb de gardă