26 iulie 2024
Muzeul Satului Bănățean din Timișoara

Spectacolul de gală se va desfășura în 26 iulie 2024, la ora 19:30, la Muzeul Satului Bănățean.  Invitate în recital sunt Sânnicolau Mare și Deta, localitățile câștigătoare din ediția anterioară. Participă cei mai apreciați reprezentanți ai localităților: Ghiroda, Giroc, Giarmata, Comloșu Mare, Checea, Ghilad, Voiteg, Jebel și Ansamblul Junii Timișului din Timișoara.

Prezintă Felicia Stoian.

Evenimentul va fi transmis online pe paginile de social media ale Centrului de Cultură și Artă al Județului Timiș.

Festivalul – Concurs ”Lada cu Zestre” s-a desfășurat în parteneriat cu primăriile și consiliile locale din județ  și cu susținerea financiară a Consiliului Județean Timiș, iar accesul la eveniment este gratuit.

Anterior Hora tradițională